काठमाडौं । एनआईसी एशिया बैंक लिमिटेडले गत आर्थिक वर्षको चौथो त्रैमासको अपरिष्कृत वित्तीय विवरण प्रकाशित गरेको छ। आर्थिक वर्ष ७८/७९ को तुलनामा आर्थिक वर्ष ७९/८० को चौथो त्रैमासमा बैंकको नाफा १० दशमलव ३५ प्रतिशतले वृद्धि हुँदै ४ अर्ब ६५ करोड रुपैयाँ पुगेको छ ।

बैंकको खुद ब्याज आम्दानी ९ दशमलव ५८ प्रतिशतले वृद्धि भएको छ । अघिल्लो वर्षको चौथो त्रैमाससम्ममा ११ अर्ब २८ करोड रुपैयाँ रहेको खुद ब्याज आम्दानी गत आर्थिक वर्षको चौथो त्रैमाससम्ममा १२ अर्ब ३७ करोड रुपैयाँ पुगेको छ । संचालन नाफा १४ दशमलव ४५ प्रतिशतले वृद्धि हुँदै ६ अर्ब ८२ करोड रुपैयाँ पुगेको छ ।

कम्पनीले प्रकाशन गरेको प्रतिवेदन अनुसार कम्पनीको वितरणयोग्य नाफा ३ अर्ब ६९ करोड रहेको छ । यसको आधारमा कम्पनीको प्रति शेयर वितरणयोग्य नाफा (लाभांश क्षमता) ३१ रुपैयाँ ९९ पैसा रहेको छ ।

कम्पनीको खराब कर्जा गत आर्थिक वर्षको अन्त्यमा शुन्य दशमलव ८० प्रतिशत रहेको छ । ११ अर्ब ५६ करोड रुपैयाँ चुक्ता पूँजी भएको कम्पनीको जगेडामा १४ अर्ब ३८ करोड रुपैयाँ र रिटेण्ड अर्निंङ्गमा ३ अर्ब ६९ करोड रुपैयाँ रहेको छ। बैंकको अघिल्लो वर्षको तुलनामा प्रतिसेयर आम्दानी ३.७७ रुपैयाँले बढेर ४०.२२ रुपैयाँ कायम भएको छ । बैंकको प्रतिसेयर नेटवर्थ २५६.४१ रुपैयाँ छ ।

गत आर्थिक वर्षको चौथो त्रैमाससम्म निक्षेप संकलन ७ दशमलव ४० प्रतिशतले वृद्धि हुँदै ३ खर्ब ११ अर्ब पुगेको छ भने कर्जा प्रवाह ३ दशमलव ८२ प्रतिशतले वृद्धि हुँदै २ खर्ब ६२ अर्ब पुगेको छ ।